Dgs Kursları

 

eksenarapca
www.eksenarapca.com

DGS ADAYLARI!

 

LİSANSIN KAPILARINI SİZLER İÇİN ARALIYORUZ..

 

  • ÜCRETSİZ TEMEL MATEMATİK DERSLERİ

  • SON 8 HAFTA DENEME – DENEME ÇÖZÜMLERİ

  • GENEL TEKRAR VE SORU ÇÖZÜMÜ DERSLERİ

  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

  • 15 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR

  • 148 SAAT ETÜT

  • 30 DENEME

BAŞLAMA TARİHİ   OCAK  
DERS GÜNLER    CMT – PAZAR
SAAT   SABAH

⇒   OCAK GRUPLARINDA 

% 20′ ye varan

ERKEN KAYIT İNDİRİMİ..

Son Kampanya Tarihi: 15 Aralık

 

Erken Kayıt Fırsatlarımızı ve Cazip Fiyat Seçeneklerimizi Öğrenmek İçin Lütfen Kursumuzdan Bilgi Alınız. İrt: 0212 643 4007 / 0507 788 8989

 

MATEMATİK Dersinde Destek Almak İsteyen Öğrencilerimize Özel, TEMEL MATEMATİK Dersleri ÜCRETSİZ Verilmektedir.

 

 

DGS (Dikey Geçiş Sınavı)

REHBERİ 

 DİKEY GEÇİŞ SINAVI NEDİR?

DGS, Önlisans mezunlarının katılabildiği 4 senelik örgün ya da açıköğretim lisans öğrenimine geçiş yapmak için her sene ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavdır. Dikey Geçiş Sınavı’nda 60 sayısal ve 60 sözel olmak üzere toplam 120 soru bulunur. Sorular genelde mantığa yöneliktir YKS ile benzerlik göstermez logaritma ve trigonometri gibi zor konular bulunmaz. 

Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

Dikey Geçiş Sınavı’na giriş sayısında herhangi bir sınır yoktur.

Dikey Geçiş Sınavı’nı bir önceki yıl kazanmış olsanız bile sınava girebilirsiniz ancak Önlisans Başarı Puanı (ÖBP) normalde 0.60 ile çarpılarak puanınıza eklenecekken bu durumda 0.45 ile çarpılarak eklenir.

 

SINAV NE ZAMAN YAPILIR, NASIL BAŞVURULUR?

Dikey Geçiş Sınavı Temmuz ayının 2. ya da 3. haftası  ÖSYM tarafından kılavuzda belirtilen sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Dikey Geçiş Sınavı’na başvurular Mayıs ayında ÖSYM internet sitesinden ve ya ÖSYM tarafından açıklanan başvuru merkezlerinden yapılacaktır..

DGS PUANI NASIL HESAPLANIR,

KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir. DGS Puanının hesaplanabilmesi için Sayısal ve Sözel testlerden en az 0,5 ham puanınızın olması gerekmektedir.

DGS puanları, sadece aynı yıl içinde yapılan yerleştirme işlemlerinde kullanılabilir.

 

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Tercihler ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre internet üzerinde yapılmaktadır. Her aday mezun olduğu ön lisans bölümüne göre tercih edebileceği lisans programlarından 30 tanesini internet üzerinden ÖSYM’ye bildirecektir.

İSTEDİĞİM BÖLÜME YERLEŞTİM, ŞİMDİ NE OLACAK?

Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince ön lisans eğitimi sırasında almış oldukları derslerden eş değer kabul edilenlere muafiyet verilerek ve kredileri dikkate alınarak, programdan alması gereken dersler belirlenir. Öğrencinin alması gereken derslere göre programa kaydı yapılarak, eğitime devam hakkı verilir.

 

Misafir Katılım için HEMEN ARA! DGS Kurslarında Kalitenin Adresi. DGS 2019 Kursu. DGS Deneme Sınavı,Dgs Test,Dgs Çıkmış Sorular ve Çözümleri,Dgs Konu Anlatımlı Kitap,Dgs Hazırlık Kursları,Dgs Kursu,Dgs Matematik Dersi,Dgs Seti,Dgs Kursları,Dgs Kaynak,Dgs Konu Anlatımı,Dgs Başvuru,Dgs Kitapları, En İyi Dgs Kursu.

 

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Powered by