Arapça Dil Kursları

Arapça Dil Kursları

Lisan Arapçası dersleri 4 Kurdan oluşur ve başarı belgesi alan herkes kendini yazılı ve sözlü ifade edebilme yeteneği kazanır.

  • Arapça Pratik 

  • Arapça Dinleme 

  • Arapça Metin Okuma-Anlama 

  • Arapça İmla (Kompozisyon) 

  • Arapça Dil bilgisi

Kompozisyon, bakmadan yazma, gazete, dergi ve orta seviye kitapları okuyabilme yeteneğini kazanan öğrencilerimiz, bu sayede sürekli okumalar ile kendilerini geliştirebilecek bir altyapıya sahip olurlar.

Yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinden, hastahane, otel, restoranlarda sıkıntı çekmeden kendilerini ifade edebilecek bir seviyeye ulaşırlar.

BAŞLANGIÇ SEVIYESİ: Kurumumuzda A2 Seviyesinden başlamak isteyen ve Arap alfabesini bilmeyen öğrenci adaylarımız için Hızlandırılmış ( 20 Derslik ) Eğitim Sunulmaktadır.

ORTA ve İLERİ SEVİYE: Arapça kursu almak isteyen öğrenci adaylarımız kurumumuz tarafından hazırlanmış ücretsiz seviye belirleme sınavına katılmakta, yazılı sınav sonrasında sözlü sınav ile seviyesi belirlenmektedir.

Genel Arapça eğitimlerinde zengin ders kaynakları ve ders materyalleri ( görsel ve işitsel ) ders türlerine göre farklı yaş gruplarındaki kitlelerin özellikleri dikkate alınarak seçilmektedir.

Kursun üzerine tıklayarak detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Temhidi Sınıfı Olarak Adlandırdığımız Bu Kursumuz, Kur Öncesi Hazırlık Sınıfıdır.

A2 Seviyesinden başlamak isteyen ve Arap alfabesini bilmeyen öğrenci adaylarımız için Hızlandırılmış Eğitim Sunulmaktadır.

Alfabe ve yazı yönü gibi farklılıkları bulunan bu dile yazı, okuma, temel diyalog cümleleri, kelime ezberi alanlarında bir başlangıç yapıyoruz.

Harfler, harflerin telaffuzu, yazı üzerinde birleştirilmeleri, dikte, okuma, temel Dil Bilgisi kuralları, basit isim cümleleri kurabilme ve ders içi diyaloglarda karşılıklı tanışma, uygulama, selamlama gibi diyalog cümlelerine de giriş yapılmaktadır.

Amacımız; temel kuralları öğrenirken kulağınızı ve telaffuzunuzu bu yeni dile alıştırmaktır.

ARAPÇA’ YA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EMSALSİZ BİR FIRSAT TEŞKİL ETMEKTEDİR. Çünkü, bu derslerimiz tamamen ( Yeni Arapça’ya başlayanlar için ) özel hazırlanmış ve yılların tecrübesiyle düzenlenmiştir.

 

 

Sürekli değişim ve gelişim içerisinde olan Türkiye’ nin iş dünyasında efektif bir rolde olabilmek için Arapça konuşabilmek son derece önemlidir. Evrensel bir dil olan Arapçaya hakim olmak hem yeniliklerin farkındalığında hem de rakiplerden bir adım önde olmak açısından en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Kimler Katılabilir:

A2 +, B1 seviyesinde Arapça Bilenler.

 

Soru: Arapça öğrenimine Yeni Başlayanlar nasıl bir yol izlemelidir?

Cevap: Öncelikli olarak A1 Seviyesini tamamlayan öğrencilerimizle ( Başlangıç Seviyesini tamamlar tamamlamaz ) İş Alanına yönelik hazırlanmış bir ders programı sunulmaktadır. Böylece, hem iş alanında ( Dil Eğitimine )Hızlı Giriş yapmış olup hem de öğrendiklerini işyerinde kullanabilecek bir eğitim sunmuş oluyoruz. Kısa Sürede Öğrencilerimize Temel Arapça’ yı Öğretip İş Arapçasına Yönlendiriyoruz.

  • Kurumsal Şirketlere Özel Arapça Kursu
  • Sınıf Ortamında ( Kurumumuzda ) Arapça Kursu
  • Özel ( Hızlandırılmış ) Arapça Kursu

Kurumumuzda en az 3 kur tamamlamış olan Öğrencilerimizin;
YAZI (Dikte yapabilecek seviyede)
OKUMA (Zorlanmadan akıcı ve okuduğunu anlayabilecek)
ANLAMA (Kendi Kur Seviyesinde)
DİLBİLGİSİ (Temel kuralları öğrenip, kurduğu cümlelerde tatbik edecek)
KONUŞMA (Kendini ifade edebilecek, tanışma soru-cevap, kur seviyesine kadar ki konularda zorlanmadan iletişim kurabilecek) bir seviyeye ulaşmasını hedefliyoruz.

Kurs Detayları
Ders Tarih Saat Sınıf
Arapça Konuşma Dersleri      –     – Sınıf 1

 

Biyografi, Siyaset ve Medya Kelimelerine Giriş, Fikri Dialoglarda Söz Alabilecek Dereceye Öğrencilerimizi Ulaştırmayı Hedefliyoruz.

Arapça Kendini İfade Edebilmenin Ötesinde, Güncel bir Konuda Yorum Yapabilecek , Fikirlerini ( Arapça Kur Seviyesine Göre ) İfade Edebilecek Dereceye Öğrencimizi Taşıyoruz.

Kompozisyon Yazabilecek Seviyedeki Öğrencilerimiz İçin Arapça Kursu

EĞİTİM YILININ BELİRLİ DÖNEMLERİNDE YENİ SINIFLAR AÇILMAKTADIR.
Ayrıntı : Öğrencilerimizin Sınıfları Kursumuzun Yapmış Olduğu YAZILI ve SÖZLÜ Seviye Tespit Sınavına Göre Belirlenmektedir.

Ücretsiz SEVİYE TESPİT SINAVINA Girmek İçin Sitemizin Mesaj Bölümüne Bilgilerinizi Bırakabilirsiniz.

Ders İçi ve Ders Dışı Hocalarımızla Türkçe Konuşulmamaktadır. Amacımız, Arapça’yı Kulakta Aşina Bir Hale Getirmektir. Çünkü Konuşmanın Anahtarı Dikkatli ve Çok Dinlemektir

Kurs Detayları
Ders Tarih Saat Sınıf
Arapça Konuşma Dersleri      –     – Sınıf 1

Yorumlar kapatılmıştır.